Haber

Van Büyükşehir Belediyesi Tüm Tesisleriyle Deprem Bölgesinde

Van Büyükşehir Belediyesi, 345 araç ve 884 çalışanıyla deprem bölgesinde aralıksız çalışıyor.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı’nın uyum içinde Malatya’da yoğun bir şekilde çalışan ekipler, lojistik altyapı sağlayarak arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına destek veriyor. Ayrıca ekipler sıcak yemek ve yardım faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki yıkıcı depremin ardından deprem bölgelerine yardımlar sürüyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’dan da depremin ilk saatlerinden itibaren bölgeye çok sayıda arama kurtarma görevlisi, teknik takviye işçisi ile iş makinesi ve yardım malzemesi sevk edildi.

Van Büyükşehir Belediyesi ile Van Su ve Kanalizasyon İşletmesi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, depremzedeler için tüm imkanlarını seferber eden ekipler, gece gündüz çalışıyor. Büyük bir özveriyle çalışan ekipler, kent merkezi ve kırsal mahallelerde vatandaşlara temel gıda, giyecek ve ihtiyaç maddelerini ulaştırmak için adeta zamanla yarışıyor.

Malatya’da çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, depremzedelerin teveccühünü kazandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-nurdagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu