Haber

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında ulaştırma iş birliği konuşuldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Birleşik Arap Emirlikleri Yatırım Bakanı Mohamed Hassan Alsuwaidi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Toplantıda ulaştırma yatırımları ve işbirliği konuları ele alındı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Birleşik Arap Emirlikleri Yatırım Bakanı Mohamed Hassan Alsuwaidi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Toplantıda Türkiye’de ulaştırma alanında yapılan yatırımlar ve bu yatırımların uluslararası taşımacılığa etkileri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Ulaştırma yatırımlarındaki potansiyel işbirliklerinin de görüşüldüğü toplantı sonunda en kısa sürede buluşma konusunda mutabakata varıldı. Birleşik Arap Emirlikleri Yatırım Bakanı Sayın Mohamed Hassan Alsuwaid önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelecek ve iş birliği ve yatırımlar detaylı olarak ele alınacak.

Türkiye, kıtalararası ve bölgeler arası konumu çerçevesinde bölgesel ulaşım koridorlarının geliştirilmesine yönelik birçok girişimi desteklemektedir. Bu bağlamda Türkiye’nin merkezde olduğu bölgeler arasında ve ötesinde ticari, ekonomik ve yatırım çıkarlarının yanı sıra siyasi ve kültürel ilişkilerin de geliştirilmesi amaçlanıyor.

Trans-Hazar Doğu-Batı Merkez Koridoru (Merkez Koridor), Türkiye’den başlayıp Kafkaslar bölgesine ulaşarak Hazar Denizi’ni geçerek Türkmenistan ve Kazakistan üzerinden geçerek Orta Asya ve Çin Halk Cumhuriyeti’ne ulaşmaktadır. Bileşenlerinden birini oluşturur.

Bu kapsamda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile Birleşik Arap Emirlikleri Yatırım Bakanı Mohamed Hassan Alsuwaidi arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, ulaşım koridorları için önem taşıyan yatırımlar ve çok taraflı ulaşım politikalarının da konular arasında yer aldığı öğrenildi. tartışıldı. – ANKARA

besikduzu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu