Haber

Malatyalı Boksör Sedef Nergiz Avrupa Boks Şampiyonası’nda 2. Oldu

Malatyalı boksör Sedef Nergiz, Avrupa Boks Şampiyonası’nda 75 kiloda ikinci oldu.

19-31 Temmuz 2023 tarihlerinde Romanya’da düzenlenen Yıldız Kadınlar ve Erkekler Avrupa Boks Şampiyonası’na katılan Malatyalı boksör Sedef Nergiz, ilk kez katıldığı şampiyonada 75 kiloda Avrupa ikincisi oldu.

Elde ettiği başarının ardından konuşan Nergiz, Türkiye’yi ve Malatya’yı en iyi şekilde temsil ettiğini belirterek, “Çok mutluyum, çok gururluyum. Tabii ki şampiyon olmak isterim. Mücadele etmek için elimden geleni yaptım. Hakkım karşı tarafa verildiği için ben kazandım.”

Nergiz, Avrupa Şampiyonası’na ilk kez katıldığını ve bunun kendisi için çok büyük bir deneyim ve deneyim olduğunu söyledi.

Milli Grup Antrenörü Ramazan Yavuz, hiçbir başarının kolay elde edilemeyeceğinin altını çizerek, “İster antrenör olsun, ister sporcu olsun, fedakarlık, çalışma, güven, istikrar ve inanç her şeyin önünde gelir. uzun zaman alıyor ve meşakkatliyiz” Malatya’mız için kimsenin başaramadığı şampiyonlukları, dereceleri elde ettik. Bu anlamda çok mutlu ve gururluyuz. Allah’a hamd ve şükrediyorum. Bugüne kadar gençler, gençler, yaşlılar, yıldızlar ve sporcular dahil olmak üzere diğer farklı sporcular. Gençler kategorisinde Türk Boksu dereceleri ve şampiyonları elde ettik. İnşallah Allah nasip ederse daha büyük başarılara imza atacağız.” sözlerine yer verdi. – MALATYA

sarkoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu