Haber

Kılıçdaroğlu Yiğitleri ile kamera karşısına geçti!

ANKARA (İGFA) –Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile kameralar karşısına geçerek, seçimi kazanmaları halinde iki isme verilecek görevleri açıkladı.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Yiğitlerim” notuyla paylaştığı görüntüde, “Aziz milletim, bugün başkan yardımcılarımla birlikte sizlere sesleniyorum…” diyerek şöyle devam etti:

“Ekrem liderim solumda, Mansur liderim sağımda. Bırakalım son yaşananları. Biz işimize bakarız bakma. Provokasyonlar bu ülkenin gündemi olamaz.

Türkiye’yi afetlere hazırlamak, şehirlerimizin dayanıklılığını artırmak istiyorum. Bu görevi en iyi kim yapar? Tabi ki Ekrem başkan yapar. İstanbul’da ve dünya tarihinde aynı anda 10 metro yapan bir insan var, bu görevi ona vereceğiz. Bu korkunç şehirleşmeyi bitirecek olan yiğittir. Yani lider Ekrem’dir.

Gündemimizde başka neler var? Sosyal politikalar. Ekonomiyi hızla güçlendirmemiz gerekiyor. Yoksullukla mücadelede, Aile Yardımı Sigortasından kadın istihdamına kadar yapacak çok işimiz var. Ayrıca Türkiye’yi kalkındıracak ve güçlendirecek teknolojik atılımları ve tarımsal kalkınmayı hayata geçirmemiz gerekiyor. Hangi yiğit bu görevi yapar? Doğal olarak Mansur’u da bize önder yapıyor.”

Daha sonra Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu’na “Sayın Cumhurbaşkanı” şeklinde seslendi.

Videonun sonunda Kılıçdaroğlu, “Mesafeleri kapatmak için çok çalışacağız. Bismillah diyelim liderlerim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu