Haber

İşte Meclis açılır açılmaz yapılacak ilk şey! Yasak tarihe geçecek

  • Haber7 – ÖZEL

Hiçbir kadının dini inancı, başörtüsü veya giyiminden dolayı kamu ve özel sektör dahil hayatın hiçbir alanında ayrımcılığa uğramayacağını öngören teklif, Halk İttifakı Üye partilerin 336 milletvekilinin imzasıyla sunuldu. Ancak seçim süreci ve Kahramanmaraş’ta yaşanan büyük şok nedeniyle yasa tasarısı gündemden düştü.

Başörtüsü yasağını tarihe gömecek yasa tasarısı yeniden Meclis gündeminde. Başörtüsü özgürlüğünü anayasal güvence altına alacak ve aile birliğini güçlendirecek yasa tasarısı, önümüzdeki yasama döneminin ilk sayıları arasında olacak.

İTTİFAK CUMHURİYETİ EKİM AYINDA KONUYU YENİDEN GETİRİYOR

Cumhur İttifakı’nın 336 milletvekili ile TBMM’ye sunduğu kanun teklifi, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle arka planda kaldı. tarihi düzenlemeTBMM’nin yeni yasama döneminde görüşülecek ilk konuların başında gelecek.

HABER7 tarafından ulaşılan bilgilere göre; Cumhur İttifakı’nın yeni yasama dönemindeki ilk hedeflerinden biri, aileyi ve başörtüsü güvencesini Anayasa’da güvence altına alan düzenlemeyi yasalaştırmak olacak.

AK PartiVe MHP’li Bu yöndeki hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığı, yasa tasarısına yeni yasama döneminde son şeklinin verileceği bildirildi. Böylece, Anayasa’nın din ve vicdan özgürlüğünü düzenleyen 24’üncü maddesi ile ailenin ve çocuğun korunmasına ilişkin 41’inci maddesinde değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifi bir kez daha TBMM gündemine taşınacak.

Bu, parlamentonun Ekim ayındaki ilk görevlerinden biri olacak.

BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI ANAYASA HATALARI KAPSAMINDA OLACAK

Teklifle birlikte 28 Şubat sürecinde keyfi olarak yasaklandı. başörtüsü özgürlüğüAnayasal güvence ile korunacaktır. CHP zihniyetibir daha başörtüsüne uzanamayacak.

  • Ve ayrıca ” Güçlü devlet için güçlü aile ” prensibi ile yapılan düzenlemede, sapma akımlara izin verilmeyecektir. Türk aile yapısına yönelik her türlü tehdit ve saldırıyı ortadan kaldırmayı hedefleyen teklif, LGBT propagandasının önüne geçmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda LGBT örgütüne yönelik önemli tedbirlerin alınması ve yurt dışı kaynaklı kuruluşların kapatılması bekleniyor.

 

4. PARTİ TAKVİYE ALIR MI?

parlamentoda AK PartiVe MHP’li38 milletvekili ile temsil edilen DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek PartisiVe demokratik PartiDestek sağlayabileceği de söyleniyor.

Konuyu ön plana çıkarmak CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluDaha sonra rafa kaldırılan teklifle ilgili durumun yeniden olumsuz olacağı konuşuluyor. İyi parti‘nin oylamaya katılmama taktiğine başvuracağı belirtiliyor. terör örgütü pkksiyasi uzantısı YSPnin ise başörtüsü serbestliğini güvence altına alacak ve aile birliğini güçlendirecek teklife olumsuz baktığı biliniyor.

KAYNAK: HABER7

habercungus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu