Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk lirası olanlar hoşgeldiniz hastanelerimiz açıldı

Türkiye İnovasyon Haftası İnnovalig Şampiyonlar Ödül Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyon mesajı vererek Türk lirasına vurgu yaptı.

Londra’da hamburger yiyen Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı’nın da hedefi oldu.

“Ülkemizin adının bile okunmadığı birçok alanda yakından takip edilen bir ülke haline geldik”diyerek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin savunma sanayiinde bir ilke imza attığını söyledi.

“Ambargolara, şantajlara ve baskılara rağmen başardık”

erdoğan “Savunma Sanayinde Şampiyonlar Ligi’ne yükseldik. Savunma Sanayi, yaptığı ihracatla ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri haline geldi. 1.600’den fazla şirketimiz var. 62 savunma projesi yapılırken bugün bu sayı 757’ye yükseldi. Savunma projelerimizin bütçesini 5,5 milyar dolardan 75 milyar doların üzerine çıkardık. Açık ambargolara, şantaja ve baskılara rağmen bunu başardık.”söz konusu.

“Türk Lirası olanlar hoşgeldiniz hastanelerimiz açıldı”

“Geçmişte cebinde dolar olanlar Cleveland’a giderdi. Artık cebinde Türk Lirası olanlara hoşgeldiniz diyoruz, hastanelerimiz açıldı” dedi.Başkan tablonun tamamen tercüme edildiğini söyledi.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Togg’u birkaç ay sonra yollarımızda göreceğiz”

“Göreve geldiğimizde iflasın eşiğine gelen THY, yolcu sayısında rekor kırıyor. Karadeniz gazının ulusal sisteme kazandırılması için çalışmalarımız devam ederken, petrol konusunda çeşitli illerden güzel haberler alıyoruz. Önümüzdeki dönemde günlük petrol üretimini 100 bin varile çıkarmayı planlıyoruz. Togg ile milletimizin 60 yıllık bir hayalini daha gerçekleştiriyoruz. Togg’un son teknoloji üretim üssünü 29 Ekim’de açtık. Togg’un testleri şu anda devam ediyor. Togg’u birkaç ay sonra yollarımızda göreceğiz. Gemlik’ten Devrim Arabası ile onlara mesajımızı verdik.


“Vizontele karşıtlığını kendi cehaletlerine bırakıyorum”

Togg’un fabrika açılışına gelmeyip hamburger yemek için 10 bin kilometre uzağa giden vizona karşı çıkmasını kendi cehaletine bırakıyorum. Burada bir sürü hamburger var ama TOGG yok. Türkiye’nin sorunlarına yerli ve milli çözümler üretmek yerine ithal iktisat komiserlerinden medet umanları bir an önce gaflet uykusundan uyanmaya davet ediyorum. O acılı ve sıkıntılı günlerde ekonomide temaslarımızı kapatmadık.

“Düşük faiz oranlarının enflasyon üzerindeki olumlu etkilerini hissedeceğiz”

Başta projelerimiz olmak üzere yatırımlarımıza yenilerini ekledik. Şirketlerimizin istihdama devam etmesi için teşvikler sağladık. Şirketlerimiz krizi fırsata çevirme konusunda takdire şayan bir başarıya imza attı. Salgına rağmen ekonomik büyümesini sürdüren ender ülkelerden biriyiz. Düşük faiz oranlarının enflasyon üzerindeki olumlu etkilerini hissedeceğiz.”


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu