Haber

Zehranur Aydemir kimdir, kaç yaşındadır? TBMM’ye Giren En Genç Milletvekili Zehranur Aydemir’in Siyasi Kariyeri

Zehranur Aydemir, 2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin ardından öne çıkan isimlerden biri oldu. Meclise giren en genç milletvekili Aydemir’in hayatı araştırılıyor. Genç yaşta siyasete atılan Aydemir, aynı zamanda başarılı bir mühendis. 28. dönem milletvekili olarak tarihe geçen siyasetçinin hayatı merak konusu oldu. Peki Zehra Aydemir kimdir, kaç yaşında? İşte Zehra Aydemir hakkında merak edilenler!

Zehranur Aydemir, 2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde öne çıkan isimlerden biriydi.

Seçimlere milletvekili adayı olarak katılan Aydemir, milletvekilinin en genç üyelerinden biri. Birçok kişi Zehranur Aydemir’in hayatını ve siyasi kariyerini araştırmaya başladı.

Zehranur Aydemir kimdir?

Zehranur Aydemir 1998 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Rizeli olan Aydemir, Ankara’da yaşıyor.

İlk, orta ve lise öğreniminin ardından burslu olarak TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne girdi. Hem endüstri mühendisliği hem de bilgisayar mühendisliği okuyarak çift anadal yaptı.

Zehranur Aydemir’in Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Zehranur Aydemir, 18 yaşında AK Parti Ankara teşkilatında çalışmaya başladı. Daha sonra AK Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığına atandı. AK Parti’de uzun süredir Ar-Ge ve Eğitim Liderliği görevini yürütmektedir.

Savunma sanayinde mühendis olarak çalışan Aydemir, 2023 genel seçimlerinde AK Parti Ankara’dan aday oldu. 28. dönem meclisinin en genç üyesi olarak tescillendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu