Sağlık

Virolog Tareen, Covid-19 Aşısı İddialarına Bilimsel Verilerle Işık Tutuyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yaşayan Türk Virolog Semih Tareen, sosyal medyada yaptığı bilimsel araştırmalarla ilgili paylaşımlar yaparak halkı aydınlatmaya devam ediyor.

Son dönemde sosyal medyada yeniden canlanan aşı aksiliklerine, aşıların turbo kansere yol açtığına dair bilimsel olmayan açıklamalara ve bilimsel veriler içeren paylaşımlara yanıt veren Tareen, Covid-19 ile ilgili aşıların korunmasına ilişkin son bilimsel araştırma sonuçlarını paylaştı. Tareen, “12 milyar dozun üzerinde Kovid aşısı yapıldı. Bu aşılar, etkinlik ve güvenlik verilerine dayalı olarak onaylanmıştır. Aşılar hakkında bilmeniz gereken her şey bilimsel kaynaklardan sizlere sunulmaktadır.

Asıl Risk Aşı Değil!

ABD’de Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), ABD Bulaşıcı Hastalıklar Merkezi, Covid-19 aşıları ile ilgili araştırmasının sonuçlarını 7 Mart 2023 tarihinde açıkladı. Araştırma sonucunda CDC, “Covid- 19 aşı etkili ve güvenlidir.” Türk Virolog Semih Tareen, sosyal medyada aşıların inanılmaz olduğuna dair yanlış bilgiler olduğunu söyleyerek CDC’nin araştırma sonuçlarını yayınladı.

Tareen, aşı olup olmamanın kişinin özgür iradesine bağlı olduğunu ancak bilim ve bilimsel verilerden sapmamak gerektiğini, turbo kanser gibi bir kadro açıklamasının bilimsel karşılığı olmadığını söyledi. Biontech aşısının en kapsamlı yan etki raporunun sonuçlarını paylaşan Tareen, “Asıl risk aşı değil, SARSCOV2 enfeksiyonu.” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

kamanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu