Ekonomi

Tesla hisseleri önümüzdeki haftalarda %20’den fazla düşebilir

Boğalar şu anda mevcut piyasa fiyatının yaklaşık %10’u civarında işlem gören 200 günlük hareketli ortalamaya (DMA) başka bir saldırı yapmaya çalışırken Tesla (NASDAQ:). TSLA) hisseleri son birkaç ayın en yüksek seviyelerine yakın seyretmeye devam ediyor.

Tesla, birçok yatırımcının CEO Elon Musk’ı ve tartışmalı Twitter devralmasını suçlamasıyla Eylül’den Ocak’a kadar değerinin yaklaşık üçte ikisini kaybetti. Ancak daha sonra, hızlı büyüyen hisse senetlerine yönelik risk algısı iyileştikçe Tesla hisseleri %110’un üzerinde yükseldi.

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, Tesla hisseleri çoğunlukla 200-DMA ve 100-DMA arasında sıkışmış bir aralıkta işlem görüyor. BTIG analistlerine göre bu aralık yakında sona erebilir.

Analistler, Tesla’nın paylaştığı bir notta söyledi “Şu anda MACD’ye göre Nisan ve Ağustos’a benzer bir ivme dönüşü gösteriyor”yazdı

Analistler, 50-DMA’ya ek olarak, bu bölgenin aynı zamanda hisse başına sırasıyla yaklaşık 160$ ve 146$’lık ralli diplerinin %50 ve %61,8’lik düzeltme seviyelerine de ev sahipliği yaptığına dikkat çekiyor.

Dünkü 200,86$’lık kapanış fiyatı ile karşılaştırıldığında, yukarıda bahsedilen bölge %20-%30’luk bir aşağı yönlü riske işaret ediyor.

Tesla hisselerinin bugün yaklaşık %2 artışla açılacağı belirtiliyor.

Yazar: Senad Karaahmetoviç

haber-guney.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu