Haber

Sinan Oğan’dan ittifak açıklaması: Yol haritamızı önümüzdeki günlerde belirleyeceğiz

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili Seçimlerinde oy sayım süreci sona yaklaşırken, ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, yüzde 5 civarında oy alarak 2. cins için kritik bir isme dönüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşması ve Millet İttifakı’nın basın açıklamasının ardından kameralar karşısına geçen Sinan Ogan, ikinci tip seçim olursa 14 günlük süre içinde üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

ATA Alliance Başkan adayı Sinan Oğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Seçim sonuçlarını doğrudan etkileyecek bir noktaya geldik. Bunu kendi açımızdan bir başarı olarak görüyorum. Aslında daha fazla oy bekliyorduk. Türkiye’deki seçim kuralları malum. Bununla ilgili incelememi daha sonra yapacağım. Önümüzdeki günlerde CET Alliance Genel Liderleri ile görüşeceğim. Üssümüzle konuşacağım. İmzacılarımızın temsilcileri ve kanaat önderlerimizle toplantılar yapacağım. Buna göre bir sonuç belirleyip yol haritamızı ortaya koyacağız. Ondan sonra 14 gün içinde üzerimize düşeni yapacağız. Milletimiz huzur içinde yatsın. Türkiye’nin krize girmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu seçimde en istikrarlı ve en doğru davranışa öncülük eden bizdik. Aldığımız tavırla seçim sonuçlarını doğrudan etkiledik ve değiştirdik. Önümüzdeki dönemde de bu durumu sürdüreceğiz. Milletimizin hayrına olacak bir karar vereceğiz.

haber-kibriscik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu