Haber

Selahattin Demirtaş’tan canlı yayında Kemal Kılıçdaroğlu’na soru

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’de canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu’na, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sorusu da soruldu.

“SARAYIN KADINLARA TAHSİS EDİLMESİ İYİ DEĞİL Mİ?”

Programın moderatörleri Bengü Şap ve İsmail Küçükkaya’yı Twitter hesabından “Herkese merhaba. sonraki soru”. Demirtaş, “Seçimden sonra kurulacak olan Kadın Başkanlığı’na sarayın şiddete uğrayan kadınlar için tedavi ve rehabilitasyon merkezleri, öğrenci yurtları, kadın misafirhaneleri, lojmanlarda çalışan kadın sendikalarına, kadın sığınma evlerine ve bağımsız kadın kuruluşlarına mı?” Kılıçdaroğlu’na soru soruldu.

“HAKSIZ OLDUĞUNU BİLİYORUM”

Kılıçdaroğlu, soruyu yanıtlamadan önce “Kendisine selamlarımı iletiyorum. Haksız yere tutulduğunu da biliyorum” dedi.

“GÜZEL BİR TAVSİYE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Daha sonra soruya cevap veren Kılıçdaroğlu, “Bence güzel bir teklif. Kadınların çok sorunları olduğunu biliyorum. Onlarla zaman zaman başımız derde giriyor. Büyük dertleri var. Ekonomik ve sosyal sorunları var. Bizimkiler de öyle.” genç kızlar yurt bulamıyor, bunları çözecek kurum siyaset kurumudur, siyasetçi kaynakları doğru harcarsa bütün sorunları çözer, ‘Cennet annelerimizin ayakları altındadır’ diyoruz. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu