Ekonomi

Özer: “Güneysu’nun geleceğini planlamalıyız”

Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, 2021 yılında ilçede yaşanan sel felaketinin bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, “Güneysu’nun geleceğini planlamamız gerekiyor” dedi.

Rize’de 14 Temmuz 2021’de şiddetli yağış sonucu Güneysu ilçesine 213,6 kilogram yağış düştü. Yaşanan şiddetli yağış sonucu Güneysu İlçe merkezi ile Güneysu İlçesine bağlı Ballıdere köyünde sel felaketi meydana geldi. 17 aracı sular altında bırakan selde, Güneysu ilçesinde 4 kişi sel sularına kapılarak hayatını kaybetti.

Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, Temmuz 2021’deki selden sonra önemli tedbirlerin geliştirildiğini vurgulayarak, “2021 Temmuz’undaki afetin ardından en büyük sorunun afetlerin önlenmesi olduğunu gördük. Biz sadece ciddi tedbirler aldık. Çok iyi biliyoruz.” Biz burada önlemlerimizi aldık. Güneysu’nun geleceğini planlamamız gerekiyor.”

Turizmin gelişmesi için gerekli adımların atıldığını ve Güneysu’nun il nazım planında yer alarak oluşturulacak ‘Turizm vadisi’nin ilçedeki hareketliliği artıracağının altını çizen Özer, “Güneysu, turizmin gelişmesi için önemli bir konuma gelecek. Turizm açısından geleceğin ufkunu açıyoruz. Valiliğimizin desteğiyle burada önemli bir çalışma yaptık. Turizm vadimizin master planı hazırlandı. Hem yaz hem de kış turizmi için planlamalar yapıldı” dedi.

Güneysu’da yapımı devam eden diğer yatırımlar hakkında da bilgi veren Özer, “Güneysu’daki tüm çalışmalarımızı önce ihtiyaca sonra şehir estetiğine önem vererek yaptık. 37 dönüm üzerine planlanan millet bahçemiz olunca , tamamlandığında Güneysu’nun girişinde bulunan ilçeye farklı bir hava katacak, “Nüfusun büyük bir kesimine hitap edecek ruh ve sinir hastalıkları merkezini ilçemize kazandıracağız. Tatil köyü havasında 37 dönümlük alana hastane yapılacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu