Haber

KKTC sağlık turizminde hedefe odaklandı!

Özden DEMİRCİ / ANTALYA (İGFA) –Dünya Sağlık Turizmi Kurulu ve Kıbrıs Sağlık Turizmi Kurul Başkanı Milletvekili Ahmet Savaşan, Antalya Turizm Fuarı’nda İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGFA) Etik Kurulu ve Kocaeli Turizm Derneği Lideri Gazeteci Soner Kılıç’a değerli açıklamalarda bulundu.

Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve 35 ülkeden 25 bin turizm profesyoneli ve paydaşını ağırlayan Antalya Turizm Fuarı’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti standında, IGFA Etik heyeti ve Kocaeli Turizm Derneği Lideri Gazeteci Soner Kılıç, Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı, aynı zamanda Dünya Sağlık Turizmi Kurulu Başkanı ve Milletvekili olarak da görev yapmaktadır. Ahmet Savaşan ile Kıbrıs Sağlık Turizmi hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

SAĞLIK TURİZMİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Savaşan, Kıbrıs Sağlık Turizmi Kurulu ile Türkiye Sağlık Turizmi Geliştirme Kurulu arasında “Sağlık Turizmi İşbirliği Protokolü” imzalandığını belirtti. “Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi’nin İstanbul’da imzaladığı protokol, Türkiye Sağlık Turizmi Geliştirme Konseyi İcra Kurulu Başkanı Köksal Holoğlu ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Dönem Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Savaşan tarafından birlikte imzalandı.” Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi.”

Dünya Sağlık Turizmi Kurulu Dönem Lideri Savaşan, “Protokol ile Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında fizik tedavi, estetik, tüp bebek, kalp ve wellness başta olmak üzere sağlık turizmi alanında karşılıklı iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yeni sağlık turizmi yatırımlarını kazandırmaktır.” gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Kıbrıs Sağlık Turizmi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Savaşan, konuşmasında protokolün, Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi tarafından belirlenen sağlık turizmi gelirlerinde yüzde 50 artış ve istihdamda yüzde 20 artış hedefine ulaşılmasında değerli katkı sağlayacağını belirtti. 2023 için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu