Haber

ESENLER VE BAYRAMPAŞA’DA İKİ BİNADA ÇATLAK KORKUSU

ESENLER’de paslanan demirleri ve kolonları çatlayan 35 yıllık 5 katlı binanın sakinleri, duruma çözüm bulmak için yetkililerden yardım istiyor. Bayrampaşa’da 3 katlı apartmanda kolonlardaki dökülmeler ve çatlaklar tedirginlik yaratıyor.

Depremlerin ardından gözler İstanbul’daki binalara çevrildi. Esenler’in Oruç Reis Mahallesi’nde bulunan 35 yıllık 5 katlı binanın sakinleri endişeden uyuyamadıklarını belirtiyor. Deniz kumundan yapılan bina, paslanan demirleri ve çatlayan kolonları nedeniyle çökme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

KORKUDAN UYUMUYORUZ

Bina sakinlerinden Sevgi Köker, Binamız 30 yıllık. Sütunlar patladı. Esenler Belediyesi’ne başvurduk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden onay bekleniyor. Gelsin bakılsın istiyoruz ya da kentsel dönüşüme uğrasın istiyoruz. Kaygıdan uyuyamıyoruz. Ütüler gösterdiğim gibi çürümüş durumda. Paslı bir şekilde dökülür. Deniz kumundan yapılmıştır. Başka bir yere gidebilmek için hiçbir durumumuz yok. Kiralamaya gücümüz yetmiyor. Kiralar belli. ‘Bizim de çocuğumuz var, kaygıdan uyuyamıyoruz’ dedi.

BİNANIN KOLONLARINDAKİ DERİN ÇATLAKLAR ENDİŞE YARATTI

Bayrampaşa Altıntepsi Mahallesi’ndeki 3 katlı binanın duvar ve kolonlarında çatlaklar oluştu. Binanın dış cephesine sıvanın dökülmesi ve kolonlardaki derin çatlaklar apartman sakinlerinde tedirginlik yarattı. Çatlakların ortasında bir elin olması dikkat çekti.

habergolpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu