Haber

Denizli’de kayınvalidesini öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi.

Denizli’nin Honaz ilçesinde kayınvalidesini öldüren ve 3 yaşındaki çocuğunu yaralayan sanık davasının 4’üncü duruşması görüldü.

Denizli 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanık Aydın Adlım (48), öldürülen Sultan Duran’ın eşi Derviş Duran ve tarafların avukatları hazır bulundu.

Sanık savunmasında, olayı kasten işlemediğini, cinayeti çocuklarını görmek için gittiği evde tesir altında işlediğini ve mağdurun kendisi olduğunu savundu.

Sanık avukatı, kabahatin ağır tahrik altında işlendiğini öne sürerek müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Merhumun eşi Derviş Duran, kızının boşanma sürecinde olduğunu, açlıktan kırıldığı gerekçesiyle çocuklarını bırakmak istemediğini söyledi.

Çocukları zorla almak isteyen sanığın cinayeti planlı bir şekilde işlediğini savunan Derviş Duran, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istediğini söyledi.

Ailenin avukatı ise cinayetin tasarım ve planlama ile işlendiği iddiasıyla sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

5 Ağustos 2021’de Kocabaş Mahallesi’nde, eşinin boşanma aşamasında olduğu ailesinin konutuna giden Aydın Adlım’ın kayınvalidesi Sultan Duran ve 3 yaşındaki oğlu hayatını kaybetti. Seken kurşunun isabet ettiği AA yaralandı.

Olaydan sonra kaçan zanlı, Isparta’da yakalanarak tutuklanırken, kasten yaralama ve kasten öldürme suçundan iddianame hazırlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu